Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 10649034



*

nr 1064 9034


Poul Ströyer

(1923-1996), Sverige


Tusch, Poul Ströyer (1923-1996), 21x25


Poul Ströyer, svensk bildkonstnär, karikatyrtecknare och illustratör född i Danmark 1923, död i Stockholm 1996.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 oktober 2016
kl 20:52:24


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/10 12:02:26 1      150 kr
19/10 15:26:16 2      150 kr
19/10 15:26:16 1      150 kr (Budbetjänt)
19/10 15:26:26 2      250 kr
24/10 13:49:43 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Poul Ströyer

Poul Ströyer, svensk bildkonstnär, karikatyrtecknare och illustratör född i Danmark 1923, död i Stockholm 1996.

Läs mer om Poul Ströyer
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller poul ströyer svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 8213 Akvarell
    Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 8315 Akvarell
    F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:35
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:29




Ladda ner broschyr